KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie szkodników drewna

Profesjonalne usługi zwalczania spuszczela pospolitego, kołatków i korników z więźby dachowej. Wykorzystujemy metody dezynsekcji gazowej, aplikacji ciśnieniowej preparatem xilix oraz mikrofal.

Spuszczel pospolity (Hylotrubes bajulus)
spuszczel pospolity, zwalczanie szkodników drewna

Zwalczanie szkodników drewna jest trudnym i skomplikowanym procesem, gdzie zastosowanie znajdują miejsce zarówno metody chemiczne i fizyczne.  

Metody chemiczne

Xilix Gel - NOWOŚĆ!!!

zwalczanie szkodników drewna, xilix Katowice

Chemiczna dezynsekcja drewna przy użyciu preparatu głębokopenetrującego Xilix Gel. 

Nowoczesna metoda ochrony drewna przed szkodnikami polegająca na naniesieniu na porażone elementy drewna preparatu głębokopenetrującego na bazie permetryny (0,51%). Przy odpowiednieo przygotowanej powierzchni oraz dokładnej aplikacji preparat dociera do wszystkch częsci więźby dachowej. Użycie preparatu nie powoduje konieczności opuszczania budynku a jedynie pomieszczenia w którym był zastosowany. Tiksotropowa struktura żelu powoduje, że od momentu nałożenia znajduje się cały czas w tym samym miejscu aż do momentu całkowitego wchłonięcia w drewno. Xilix gel skoncentrowany w porażonym elemencie drewnianym zapewnia doskonałą migrację substancji czynnej w obrębie całego elementu i utrzymuje się w nim przez bardzo długi okres czasu.

fumigacja toksycznymi środkami chemicznymi – dezynsekcja gazowa

Jest to metoda w pełni skuteczna, pod warunkiem wykonania zabiegu w odpowiedniej temperaturze, stężeniu gazu i ścisłego przestrzegania procedur procesu przygotowawczego. Są to usługi specjalistyczne i  wymagają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. W zależności od rodzaju konstrukcji budynku i stopnia porażenia, fumigacji mogą podlegać wydzielone części budynku lub cały budynek który przykrywany jest folią. Przy normalnym ciśnieniu atmosferycznym i odpowiednich warunkach temperaturowych zabieg trwa kilka dni. Uniedogodnieniem jest koniecznośc opuszczenia budynku przez mieszkańców na cały czas trwania zabiegu. Po procesie dezynsekcji obiekt jest dokladnie wietrzony,  jednak charakterystyczny zapach może utrzymywać sie w budynku przez pewien okres. Z pomocą przychodzi ozonowanie, które możemy wykonać dodatkowo, poszerzając usługę dezynsekcji gazowej. Ozonowanie zlikwiduje wszystkie zapachy powstałe przy dezynsekcji gazowej, pozostawiając pomieszczenia wysterylizowane, charakteryzujące się swieżym przyjemnym zapachem.

Spuszczel fumigacja budynku Zwalczanie szkodnik??w drewna Gazowanie budynku spuszczel Dezynsekcja gazowa spuszczel Zwalczanie szkodnik??w drewna

Metody fizyczne 

Saurus

System Saurus to nowa technologia w Polsce bo używana i rozpowszechniana od 2011 roku. Jest metodą ekologiczną, bezinwazyjną i mobilną. Pozwala wykonywać zabiegi punktowo. Skuteczna również w przypadku występowania grzybów i wilgoci-np. przy osuszaniu murów. Polega na oddziaływaniu na wodę zawartą w drewnie, a tym samym na żerujące w drewnie larwy szkodników, składające się głównie z wody. Emitowane mikrofale nie ogrzewaja powietrza, to tarcie cząsteczek wody (dipoli) wytwarza ciepło co doprowadza szkodniki do hipotermii. Metodę tą możemy stosować w ciagu całego roku.

zwalczanie szkodnik??w drewna SAURUS zwalczanie szkodnik?? drewna SAURUS zwalczanie szkodnik?? drewna SAURUS

Działanie mikrofal na szkodniki w drewnie

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania spuszczela pospolitego, kołatka domowego.

Zadzwoń: +48 509 257 052
Napisz: dddserwis@me.com